Případ Skripal postihne britsko-ruskou spolupráci při ochraně mistrovství světa ve fotbale | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Případ Skripal postihne britsko-ruskou spolupráci při ochraně mistrovství světa ve fotbale

Případ Skripal postihne britsko-ruskou spolupráci při ochraně mistrovství světa ve fotbale

Otrávení bývalého ruského dvojího agenta v Anglii poškodí britsko-ruskou spolupráci při zajištění bezpečnosti mistrovství světa ve fotbale, které v Rusku začne příští měsíc. Uvedl to dnes náměstek ruského ministerstva zahraničí Oleg Syromolotov.

„Samozřejmě, že to (spolupráci) ovlivní,“ řekl Syromolotov agentuře RIA Novosti. „Historie již ukázala, jak situace s Litviněnkem ovlivnila vztahy mezi Ruskem a Británií i v bezpečnostní oblasti,“ dodal s odkazem na otrávení zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v britském exilu.

Londýn obviňuje Rusko jak z otrávení Litviněnka radioaktivním poloniem v Londýně 2006, tak z otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery Julije letos v březnu v Salisbury na jihu Anglie. Moskva tato obvinění kategoricky popírá. Případ, provázený vyhoštěním desítek diplomatů z obou stran, prohloubil roztržku mezi Ruskem a Západem.

„Británie s námi přerušila vztahy, nepustila operativní skupinu na olympiádu v Londýně, ale pak si vyžádali pozvání k nám na olympiádu v Soči. Teď bude stejná situace, samozřejmě budou chtít k nám. Myslím, že už je to vyřešené,“ dodal Syromolotov, který je považován za experta na tajné služby; v jejich řadách působil od konce 70. let. Generála jmenoval Putin v březnu 2015 náměstkem ministra zahraničí zodpovědným za boj proti terorismu. Fotbalový šampionát se odehraje v Rusku od 14. června do 15. července v 11 městech.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.