Příprava na válku? Hnutí, které působí i v Česku, organizuje po Evropě polovojenské výcvikové kempy | info.cz

Články odjinud

Příprava na válku? Hnutí, které působí i v Česku, organizuje po Evropě polovojenské výcvikové kempy

Panevropská extrémně pravicová skupina Generace Identity (GI), která působí i v České republice, pořádá v Evropě polovojenské výcvikové kempy, kde své stoupence mimo jiné učí boji beze zbraně, informovala britská televize ITV.

„Bylo to vážně skvělé, trénovali jsme každé ráno přibližně dvě hodiny a na konci jsme měli cvičnou demonstraci,“ popisoval absolvovaný týdenní výcvik pro britský deník Independent jeden z jeho účastníků. „Bylo to velmi realistické, dostali jsme i pepřové spreje a další věci,“ dodal účastník, podle kterého se kempů připomínajících vojenské cvičení účastnili jak muži, tak i ženy. Význam kurzu? Podle všeho být připraven bránit Evropu před údajným nájezdem migrantů. 

Původně francouzské hnutí Generace Identity tvrdí, že zastupuje původní Evropany a propaguje konspirační teorii, podle které se bílí Evropané rychle stávají na Starém kontinentu minoritou v procesu, který GI nazývá „Velké nahrazení.“ Ti z organizace, kteří se chtějí stát takzvanými Patrioty a proti Velkému nahrazení aktivně bojovat, musejí projít blíže neurčeným třístupňový program, informuje magazín Newsweek. Podobně jako americká alternativní pravice, i Generace Identity se obává, že evropské vlády propagují míchání kultur, které nakonec povede k jediné „monokultuře“.

„Chceme obrození naší kultury a našeho způsobu života. Největší obavou, kterou pochopitelně máme, je, že se staneme minoritou ve vlastním státě,“ říká pro Independent Damhnait McKennová, vůdkyně britské pobočky hnutí, která byla založena poměrně nedávno. Podle McKeenové na britských ostrovech dochází k islamizaci. „Islám podle mě není náboženství, spíše jde o politickou sílu,“ dodává šéfka hnutí.

Vůdci skupiny, kteří podle odborníku umně využívají sociální média a cílí zejména na mladé lidi, rezolutně odmítají, že by Generace Identita měla příslušet k extrémní či alternativní pravici. Podle analytiků se nicméně jedná o skupinu, která naprosto zřetelně propaguje nadřazenost bílé rasy.

Podle vyjádření zástupců Generace Identity byla reportáž odvysílaná britskou televizní stanicí ITV „fake news“ a některé její pasáže byly vytržené z kontextu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud