Přistěhovalci posílají z EU do vlasti miliardy eur. Nejvíce peněz loni odteklo z Francie | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přistěhovalci posílají z EU do vlasti miliardy eur. Nejvíce peněz loni odteklo z Francie

Přistěhovalci posílají z EU do vlasti miliardy eur.  Nejvíce peněz loni odteklo z Francie

Přistěhovalci posílají ze zemí Evropské unie a v jejím rámci do vlasti každoročně desítky miliard eur. Nejvíce, celých 9,4 miliardy eur (240,3 miliardy eur) loni odteklo z Francie. Naopak Polsko a Portugalsko byly každé příjemci 2,8 miliardy eur, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat.

Z EU mimo unii loni odešlo celkem 30,3 miliardy eur prostřednictvím takzvaných osobních převodů. Bylo to o jednu miliardu méně než v roce 2015, kdy se ale tato částka vyšplhala výrazně nahoru, připomněla agentura DPA. Do unie sice také bylo 9,9 miliardy eur poukázáno, ale o 20,4 miliardy unie přišla. V rámci bloku došlo k přelivu 14,2 miliardy eur.

Nepříznivé saldo má Německo, proti 4,2 miliardám eur, které odešly do zahraničí, stojí jen čtyři miliony eur, jež byly do země poukázány. Více než polovina peněz ze země odešla mimo země EU. O největší částku přišla kromě Francie také Británie (4,6 miliardy eur). Dalšími čistými příjemci v rámci EU byly Rumunsko (2,2 miliardy eur) a Bulharsko (860 milionů eur).

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.