Pro jedny hrdina, jiní mu nemůžou přijít na jméno. Z Čecha, který natočil kolabující Hillary, je celebrita | info.cz

Články odjinud

Pro jedny hrdina, jiní mu nemůžou přijít na jméno. Z Čecha, který natočil kolabující Hillary, je celebrita

Zdeněk Gažda patří mezi nejslavnější Čechy v USA. Byl to totiž právě on, kdo před necelými dvěma lety natočil kolaps Hillary Clintonové při pietě k 11. září a napomohl Donaldu Trumpovi k vítězství ve volbách. Do teď ho lidé zastavují na ulici a prosí o fotku, někteří republikáni ho zvou zadarmo na dovolenou nebo na večeři. Řada Američanů mu ale nemůže přijít na jméno, jak prozradil v rozhovoru pro Blesk Zprávy. Plánuje se dobrovolný hasič zapojit i do prezidentských voleb v roce 2020? A jak hodnotí vládu Donalda Trumpa?

„Jsi skutečný patriot a hrdina. Bez tebe jsme mohli žít v úplně odlišném světě.“ I takové vzkazy dostává Zdeněk Gažda na sociálních sítích.

Proč vlastně? Muž, původem z Lednice na Břeclavsku, žije v Americe již od roku 1993. Ještě do předloňska ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl stát jedním z nejznámějších Čechů na kontinentu. V roce 2016 přišel pietní akt k 11. září a všechno bylo jinak.

Dobrovolný hasič zde totiž náhodou zachytil na video kolaps Hillary Clintonové. Snímek obletěl svět a odkoupila ho celá řada médií. Odborníci navíc spekulují, že významně napomohl udělat z podceňovaného republikána Donalda Trumpa prezidenta. Ten ho použil jako důkaz, že jeho soupeřka není v kondici vládnout Spojeným státům.

Dovolená i večeře zdarma, nadšení fanoušci

„Lidé mě poznávají a rádi si se mnou povídají o tom, co se vlastně odehrálo po 11. září. Každý to má ještě stále v živé paměti, děkují mi za zveřejnění videa a fotek v médiích,“ popsal svůj současný život pro Blesk Zprávy Gažda.

Nedávno ho dokonce dva Trumpovi příznivci pozvali do svého hotelu na Floridě, aby si zde zdarma užil příjemnou dovolenou. „Přes Instagram se pak dozvěděli i další fanoušci Trumpa, že jsem na Floridě, a přijeli. Pozvali mě na pizzu a příjemně jsme poseděli. Takových lidí mám víc, kteří by se mnou rádi trávili čas, vyfotili se, popovídali si nebo mi říkají, že jsem pro ně hrdina,“ říká Gažda, který se po zvolení Trumpa zúčastnil jako čestný host i jeho inauguračního bálu.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud