Pro KLDR zavřeno. Severokorejské nákladní lodě nevpustí do světových přístavů | info.cz

Články odjinud

Pro KLDR zavřeno. Severokorejské nákladní lodě nevpustí do světových přístavů

Rada bezpečnosti OSN se rozhodla uzavřít přístup do světových přístavů čtyřem severokorejským nákladním plavidlům. Lodě prý přepravují zboží, které je na sankčním seznamu, jenž OSN přijala v souvislosti s raketovými testy KLDR. S odkazem na vlastní zdroje o tom dnes informovala agentura AFP.

S návrhem přišly Spojené státy. Washington chtěl původně zařadit na sankční seznam deset plavidel různých států, Čína však odsouhlasila opatření pouze vůči severokorejským plavidlům.

Rada bezpečnosti OSN před Vánocemi jednomyslně přijala rezoluci, která rozšiřuje sankce proti KLDR kvůli nedávné zkoušce severokorejské mezikontinentální rakety. Rezoluce zakazuje KLDR dovoz průmyslových zařízení, strojů, dopravních prostředků, průmyslových kovů nebo takřka 90 procent rafinovaných ropných produktů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud