„Proč mi zase změnili soudce?“ Českou pašeračku v Pákistánu rozplakalo nepříjemné překvapení | info.cz

Články odjinud

„Proč mi zase změnili soudce?“ Českou pašeračku v Pákistánu rozplakalo nepříjemné překvapení

Mladá Češka Tereza H., která byla loni v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, dnes dostala v pořadí už třetího soudce. Terezu její nezáviděníhodná situace tentokrát už přivedla k slzám. Sama nechápe, proč k výměně došlo.

Důvodem výměny bylo přeložení stávajícího soudce do provinčního města poblíž hranice s Indií.

Mladou Češku to hodně vzalo. U soudu plakala a ptala se: „Proč mi zase změnili soudce?“ citoval její slova Blesk.cz. Byla úplně zoufalá. Mohla ovšem hovořit se svým tatínkem a říct mu, co je nového. „Doufám, že ty další Vánoce už oslavím s tátou,“ svěřila se novinářům.

Její právník médiím řekl, že změnou soudkyně se celý případ prodlouží asi o měsíc. Tvrdil ale, že dělá, co může, aby vše urychlil. Terezu už by totiž měl čekat jen rozsudek.

Terezu H. v Pákistánu nechytili náhodou. Sousední stát zásobuje drogami celý svět autor: INFO.CZ

Podle pákistánského serveru Urdu Point Češka vyjádřila podporu nedávno uvězněnému pákistánskému expremiérovi Navázu Šarífovi, který byl koncem prosince odsouzen na sedm let vězení za korupci, následně zatčen a převezen do věznice. „Také se dostal do vězení na sedm let,“ prohlásila údajně Tereza H. Dále vyjádřila naději, že se domůže spravedlnosti poté, co do čela nejvyššího soudu Pákistánu koncem ledna usedne nový předseda Ásif Sajíd Chósa.

Pákistánský server se také pozastavuje nad nedávnou změnou výpovědi Češky, která v prosinci uvedla, že přijela do Pákistánu studovat islám a že žádné drogy nevezla. Přitom prý původně přiznala, že pašovala heroin do Spojených arabských emirátů. Ironicky poznamenává, že se Češka v pákistánském vězení naučila nejen chodit zahalená, ale také jak udělat otočku ve svých tvrzeních podobně jako tamní politici.

Česká modelka podle serveru nadále požaduje, aby jí pákistánští celníci vydali zpět zabavené boty. Právě v nich byly podle dřívějších informací pákistánských úřadů ukryty drogy v hodnotě 15 milionů pákistánských rupií (2,77 milionu Kč).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud