Články odjinud

První dáma Ameriky se dere na veřejnost: Představila svou iniciativu na pomoc dětem

První dáma Ameriky se dere na veřejnost: Představila svou iniciativu na pomoc dětem

První dáma USA Melania Trumpová dnes zahájila svou občanskou iniciativu s názvem Buďme nejlepší (Be Best), jejímž cílem je bojovat proti šikaně a drogové závislosti dětí skrze zvyšování povědomí rodičů. Informovala o tom agentura AP.

„Jako matka a jako první dáma mám obavy z toho, že v dnešním zrychleném a propojeném světě mohou děti být méně připravené vyjadřovat své emoce nebo s nimi pracovat a že často sklouzávají k formám destruktivního chování, jako je šikana, drogová závislost či sebevražda," uvedla Trumpová v projevu. "Věřím, že jako dospělí bychom měli být nejlepší ve vzdělávání našich dětí o tom, jak důležité je vést zdravý a vyvážený život,“ dodala.

Cílem její iniciativy je rodiče a další dospělé přesvědčit, aby děti učili, jak být lepšími občany, kteří se k sobě chovají hezky, nešikanují se na sociálních sítích, ani jinde, a neberou drogy, píše AP.

„Pokud opravdu budeme poslouchat, co mají naše děti na srdci, ať už to jsou obavy nebo nápady, dospělí jim mohou poskytnout podporu a nástroje potřebné k tomu, aby dospěly a byly pozitivním přínosem pro společnost,“ uvedla Trumpová v projevu, který se konal v Růžové zahradě Bílého domu a kterému přihlížel její manžel, prezident Donald Trump.

Trumpová ve svých prvních téměř 16 měsících jako první dáma mnohokrát projevila zájem o pomoc dětem. V USA i při cestách do zahraničí navštívila několik dětských nemocnicí, kde dětem často četla.

O problémy závislých se začala zajímat už během prezidentské kampaně, kdy v Ohiu a Západní Virginii navštívila několik zdravotnických zařízení, kde se dozvěděla o problémech novorozeňat, jejichž matky byly závislé na lécích proti bolesti. Loni na podzim na toto téma v Bílém domě vedla debatu.

V březnu přijeli do Bílého domu na pozvání první dámy představitelé sociálních sítí, aby hovořili o kyberšikaně. Setkání se konalo více než rok poté, co Trumpová oznámila, že se tomuto tématu bude věnovat. Už tehdy se ale stala terčem kritiky, jelikož její manžel často své odpůrce na twitteru označuje nelichotivými výrazy. Trumpová ale řekla, že ji kritici od boje proti kyberšikaně neodradí.

Dnes ve svém projevu první dáma řekla, že sociální sítě jsou často zneužívány a je důležité, aby se už od raného věku děti učily chovat slušně na internetu.

První dámy v moderních dějinách USA se často věnovaly iniciativám, které osobně považovaly za důležité. Nancy Reaganová propagovala boj proti drogové závislosti u dětí, Barbara Bushová a její snacha Laura Bushová se věnovaly vzdělání a Michelle Obamová propagovala zdravý životní styl s cílem zamezit dětské obezitě.

Trumpová žila během prvních pěti měsíců Trumpova úřadování v New Yorku, aby jejich dvanáctiletý syn Barron nemusel v polovině školního roku přestupovat na jinou školu. Oproti svým předchůdkyním má menší tým a hlavního poradce najala teprve v lednu. V rámci své iniciativy hodlá cestovat po světě.

 

Články odjinud