První dáma Ameriky se dere na veřejnost: Představila svou iniciativu na pomoc dětem | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

První dáma Ameriky se dere na veřejnost: Představila svou iniciativu na pomoc dětem

První dáma Ameriky se dere na veřejnost: Představila svou iniciativu na pomoc dětem

První dáma USA Melania Trumpová dnes zahájila svou občanskou iniciativu s názvem Buďme nejlepší (Be Best), jejímž cílem je bojovat proti šikaně a drogové závislosti dětí skrze zvyšování povědomí rodičů. Informovala o tom agentura AP.

„Jako matka a jako první dáma mám obavy z toho, že v dnešním zrychleném a propojeném světě mohou děti být méně připravené vyjadřovat své emoce nebo s nimi pracovat a že často sklouzávají k formám destruktivního chování, jako je šikana, drogová závislost či sebevražda," uvedla Trumpová v projevu. "Věřím, že jako dospělí bychom měli být nejlepší ve vzdělávání našich dětí o tom, jak důležité je vést zdravý a vyvážený život,“ dodala.

Cílem její iniciativy je rodiče a další dospělé přesvědčit, aby děti učili, jak být lepšími občany, kteří se k sobě chovají hezky, nešikanují se na sociálních sítích, ani jinde, a neberou drogy, píše AP.

„Pokud opravdu budeme poslouchat, co mají naše děti na srdci, ať už to jsou obavy nebo nápady, dospělí jim mohou poskytnout podporu a nástroje potřebné k tomu, aby dospěly a byly pozitivním přínosem pro společnost,“ uvedla Trumpová v projevu, který se konal v Růžové zahradě Bílého domu a kterému přihlížel její manžel, prezident Donald Trump.

Trumpová ve svých prvních téměř 16 měsících jako první dáma mnohokrát projevila zájem o pomoc dětem. V USA i při cestách do zahraničí navštívila několik dětských nemocnicí, kde dětem často četla.

O problémy závislých se začala zajímat už během prezidentské kampaně, kdy v Ohiu a Západní Virginii navštívila několik zdravotnických zařízení, kde se dozvěděla o problémech novorozeňat, jejichž matky byly závislé na lécích proti bolesti. Loni na podzim na toto téma v Bílém domě vedla debatu.

V březnu přijeli do Bílého domu na pozvání první dámy představitelé sociálních sítí, aby hovořili o kyberšikaně. Setkání se konalo více než rok poté, co Trumpová oznámila, že se tomuto tématu bude věnovat. Už tehdy se ale stala terčem kritiky, jelikož její manžel často své odpůrce na twitteru označuje nelichotivými výrazy. Trumpová ale řekla, že ji kritici od boje proti kyberšikaně neodradí.

Dnes ve svém projevu první dáma řekla, že sociální sítě jsou často zneužívány a je důležité, aby se už od raného věku děti učily chovat slušně na internetu.

První dámy v moderních dějinách USA se často věnovaly iniciativám, které osobně považovaly za důležité. Nancy Reaganová propagovala boj proti drogové závislosti u dětí, Barbara Bushová a její snacha Laura Bushová se věnovaly vzdělání a Michelle Obamová propagovala zdravý životní styl s cílem zamezit dětské obezitě.

Trumpová žila během prvních pěti měsíců Trumpova úřadování v New Yorku, aby jejich dvanáctiletý syn Barron nemusel v polovině školního roku přestupovat na jinou školu. Oproti svým předchůdkyním má menší tým a hlavního poradce najala teprve v lednu. V rámci své iniciativy hodlá cestovat po světě.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.