První dáma USA obměkčila Trumpa, teď se za plačícími dětmi migrantů v klecích sama vydala | info.cz

Články odjinud

První dáma USA obměkčila Trumpa, teď se za plačícími dětmi migrantů v klecích sama vydala

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že nařídil úřadům navrátit děti odebrané přistěhovalcům bez dokladů a že jeho žena Melania je na návštěvě jednoho z center, kde jsou děti internovány. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump ve středu pod tlakem domácí i zahraničí kritiky podepsal dekret, kterým ukončil spornou praxi rozdělování rodin migrantů, kteří do USA přišli nelegálně.

Trump nařídil úřadům navrátit děti odebrané nelegálním migrantům. Trumpova žena Melania odcestovala na návštěvu střediska, kde jsou děti zadržovány. Na dospělé migranty je po jejich dopadení uvalena vazba, jejich děti pak úřady až dosud nuceně umísťovaly do internátní péče. Takto bylo od května odděleno od rodičů na 2300 dětí.

Do migrační krize se Melania vložila již před několika dny, kdy prohlásila, že násilné rozdělování rodin velmi nerada vidí. Reuters poznamenal, že názor první dámy přispěl k Trumpovu rozhodnutí s kritizovanou praxí skončit. Melania dnes odjela do McAllenu v Texasu na hranicích s Mexikem, aby se se situací přímo na místě seznámila.

„Ivanka (dcera) na to má jasný názor, moje žena na to má jasný názor, já na to mám jasný názor. Myslím, že každý, kdo má srdce, na to má jasný názor. Nelíbí se nám, když vidíme rozdělené rodiny,“ uvedl Trump.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud