Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

První setkání Borise Johnsona s týmem Donalda Trumpa. O čem budou jednat?

První setkání Borise Johnsona s týmem Donalda Trumpa. O čem budou jednat?

Do Spojených států dnes přicestoval britský ministr zahraničí Boris Johnson, který zde bude jednat s představiteli štábu budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Johnson se podle prohlášení britského ministerstva zahraničí setká také s předními zákonodárci z Kongresu USA.

„Rozhovory se budou týkat britsko-amerických vztahů a dalších zahraničněpolitických záležitostí," uvedl Londýn s tím, že Johnson v USA naváže na prosincovou misi úřadu britské premiérky Theresy Mayové. S Trumpovým štábem se tehdy setkali vedoucí premiérčiny kanceláře Fiona Hillová a Nick Timothy.

Johnson má podle BBC v plánu jednání například s Trumpovým zetěm a manželem Ivanky Trumpové Jaredem Kushnerem nebo budoucím hlavním stratégem Bílého domu Stevem Bannonem. Pro šéfa britské diplomacie to bude první osobní setkání s Trumpovými zástupci.

V pondělí se Johnson setká ve Washingtonu s předsedou Sněmovny reprezentantů Paulem Ryanem, předsedou senátního výboru pro zahraniční vztahy Bobem Corkerem či vůdcem republikánské většiny v Senátu Mitchem McConnellem.

 

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek