Články odjinud

Putin ke kauze Skripal: nečekám omluvy, ale vítězství rozumu

Putin ke kauze Skripal: nečekám omluvy, ale vítězství rozumu

Rusko neočekává omluvy, ale vítězství zdravého rozumu v případě otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii. Podle agentury TASS to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Británii a její spojence Putin vyzval k dodržování mezinárodního práva a k ukončení diplomatické krize. Spor vyústil v hromadné vyhošťování diplomatů a vzájemné obviňování se, které bez důkazů dopadá i na Českou republiku.

"Očekáváme, že zdravý rozum konečně zvítězí a že mezinárodním vztahům se přestanou způsobovat takové škody, jaké v poslední době pozorujeme. Týká se to nejen útoku na Skripala, ale i dalších aspektů mezinárodních vztahů," uvedl Putin na tiskové konferenci v Ankaře.

Skripal a jeho dcera Julija byli 4. března otráveni látkou, kterou britští představitelé následně označili za nervově paralytickou látku novičok vyvinutou Ruskem, respektive Sovětským svazem.

Britská vláda tvrdí, že za tento útok je s největší pravděpodobností zodpovědné Rusko, což ale Moskva důrazně popírá. Kvůli aféře si západní země, včetně Česka, na jedné straně a Rusko na straně druhé vypověděly desítky diplomatů. Rusko opakovaně spojilo s toxickou látkou i Českou republiku, což tuzemská diplomacie opakovaně odmítá.

Tady je Putinovo! Jak se z judisty a agenta KGB stal vládce, kterému leží u nohou celé Rusko?

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud