Putina trápí rap. Chce ho kontrolovat, stejně jako další hudbu pro mládež | info.cz

Články odjinud

Putina trápí rap. Chce ho kontrolovat, stejně jako další hudbu pro mládež

Ruský prezident Vladimir Putin je nepokojen narůstající popularitou rapu mezi ruskou mládeží a prohlásil, že chce, aby úřady přišly se způsoby, jak populární hudbu, zejména rap, kontrolovat. Podle Putina rap zakázat nechce, tak je nutné ho alespoň kontrolovat. Uvedl to uvedl při sobotní schůzce se svými kulturními poradci v Petrohradu.

Ruský prezident Vladimir Putin rovněž prohlásil, že "rap je založen na třech pilířích: sexu, drogách a protestu". Znepokojují ho zejména drogová témata, která v rapu převládají. "To je cesta směrem k degradaci národa," dodal.

Přiznal ale, že pokusy zakázat určitým umělcům vystupovat mohou mít opačný efekt a zvýšit jejihc popularitu. Proto je podl Putina třeba najít způsob, jak je i populární hudbu pro mládež kontrolovat.

Ruští rappeři a rockoví muzikanti si v posledních dnech stále častěji stěžovali na rušení svých koncertů a šikanu ze strany úřadů. Stížnosti se objevily zejména po soudu s populárním rapperem a kritikem režimu Huskym, který si měl za svůj improvizovaný výstup na střeše auta odsedět 12 dní ve vězení. Rapper nakonec vyvázl bez trestu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud