Články odjinud

Putinova agentka začala „zpívat“. Butinová, kterou drží Američané „pod zámkem“, přizná u soudu vinu

Putinova agentka začala „zpívat“. Butinová, kterou drží Američané „pod zámkem“, přizná u soudu vinu

Ruska Marija Butinová, kterou ve Spojených státech zadrželi kvůli podezření z nezákonného lobbingu, tento týden u soudu přizná svou vinu. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na soudní dokumenty. Obhájci Butinové podle nich uzavřeli se státními zástupci dohodu.

Americká policie zadržela Butinovou v polovině července ve Washingtonu. Devětadvacetiletá žena byla obviněna, že v USA politicky působí ve prospěch cizí, tedy ruské vlády, aniž to oznámila americkým úřadům. Vyšetřovatelé mají zároveň podezření, že udržovala kontakty s ruskou rozvědkou.

Jak přesně dohoda, kterou uzavřeli obhájci Butinové se státními zástupci vypadá, není jasné. Soudkyně Tanya Chutkanová podle agentury Reuters stanovila slyšení v tomto případu na středu.

Stanice CNN už v pondělí informovala, že Butinová začala se státním zastupitelstvím spolupracovat. Prokuratura ale tuto informaci odmítla potvrdit.

Státní zastupitelství Butinovou viní z toho, že se pokusila infiltrovat do vlivné americké Národní asociace držitelů zbraní (NRA), která má podle agentury Reuters úzké vazby na některé republikánské politiky včetně prezidenta Donalda Trumpa.

Podle Moskvy jsou obvinění vůči Butinové smyšlená a její zatčení bylo motivováno zájmy americké vnitřní i vnější politiky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud