Putinovy „rakety, jaké svět neviděl“ v praxi. Rusové otestovali novou nadzvukovou střelu | info.cz

Články odjinud

Putinovy „rakety, jaké svět neviděl“ v praxi. Rusové otestovali novou nadzvukovou střelu

Rusko úspěšně otestovalo novou nadzvukovou balistickou raketu systému Kinžal. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany. Raketu odpálila ve vzduchu stíhačka MiG-31, střela pak zasáhla předpokládaný cvičný cíl.

Nový raketový systém Kinžal může zasáhnout cíle až ve vzdálenosti 2000 kilometrů. Rakety mohou nést klasickou nebo nukleární hlavici a jsou po celou dobu letu manévrovatelné. Kinžal je vypouštrěna z letounů ve vysoké rychlosti a výšce.

Tento raketový systém byl jednou z řady nových zbraní, které začátkem března představil ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu k poslancům.

Prezentace ruské nadzvukové střely autor: ...

V působivé prezentaci, za kterou se skrýval předvolební projev, tehdy ukázal široký rejstřík nových strategických zbraní, které podle něj žádná jiná armáda na světě nemá. Byla mezi nimi například nová generace těžkých mezikontinentálních raket Sarmat, ale i nový typ balistické rakety na jaderný pohon, která má neomezený dolet a nepředvídatelnou letovou dráhu.

Bezpečnost Ruska se v důsledku těchto zbrojních systémů v násobcích zvyšuje, řekl na začátku března Putin. „Nechtěli nás vyslechnout, tak teď nás slyší,“ dodal v poznámce namířené na Spojené státy, které podle něj veškeré ruské návrhy na dohodu o omezení zbrojení ignorují. Americké ministerstvo obrany v reakci na Putinova slova oznámilo, že vývoj ruských zbraní sleduje a v plánech na obranu země s nimi počítá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud