Články odjinud

Rakousko na nohou. Afghánský uprchlík měl zavraždit šestnáctiletou dívku, policie vyhlásila celostátní pátrání

Rakousko na nohou. Afghánský uprchlík měl zavraždit šestnáctiletou dívku, policie vyhlásila celostátní pátrání

Sedmnáctiletý afghánský mladík je podezřelý z toho, že v hornorakouském městě Steyer zavraždil svou, o rok mladší, přítelkyni. Rakouská policie po podezřelém pachateli vyhlásila celostátní pátrání.

Mladík byl podle policejní zprávy v neděli pozdě večer na návštěvě v bytě matky své přítelkyně. Když se kolem třiadvacáté hodiny chtěla matka šestnáctileté Michelle podívat do jejího pokoje, kde měli oba mladí být, nemohla otevřít dveře. Jak se později ukázalo, byly zabarikádované. Když se jí pak pomocí druhé dcery podařilo dveře odtlačit, našla uvnitř dívku bez známek života s dvěma bodnými ranami na zádech. Afghánský mladík a pravděpodobný pachatel vraždy utekl oknem, které zůstalo otevřené.

„Ti dva spolu měli takový vztah, že se neustále scházeli a rozcházeli,“ řekl na dnešní tiskové konferenci mluvčí státního zastupitelství ve Steyeru Andreas Pechatschek. Oba mladí lidé se poznali loni v srpnu, poté se rozešli, aby se minulý týden zase dali dohromady a trávili spolu více času. Sedmnáctiletý Afghánec bydlel jako žadatel o azyl v azylovém domě, vzdáleném jen pár minut chůze od domova oběti. Ještě před dvěma dny dával pár na Instagram zamilované fotografie. Nyní je ale mladý uprchlík důvodně podezřelý, že svou dívku zavraždil. „Motiv zůstává neznámý,“ řekl Pechatschek.

Rakouská policie po afghánském mladíkovi vyhlásila celostátní pátrání, zveřejnila i jeho fotografie, pořízené v azylovém řízení. Podle policistů zatím nebyly se sedmnáctiletým Afgháncem žádné problémy, žádné oplétačky s policií dosud neměl. I když je mladík zatím pouze podezřelý a nikoliv usvědčený z vraždy, na rakouských sociálních sítích vzbudila už samotná zpráva o vraždě silné emoce. K rychlému dopadení podezřelého vyzvala emotivními slovy na Facebooku i sestra oběti, která se s pravděpodobným pachatelem osobně znala.

V Rakousku to totiž není první případ, kdy právě afgánský uprchlík zaútočil na někoho nožem. Letos v srpnu poslal rakouský soud na doživotí do vězení mladého Afghánce, který o rok dříve zavraždil na jedné z vídeňských ulic svou mladší sestru. Důvodem měl být fakt, že dívka opustila rodinu a tím ji zneuctila. Bratr jí za to zasadil 28 ran nožem.

Letos v září odešel od soudu s doživotním trestem další, tentokrát třiadvacetiletý Afghánec, který ve Vídni pobodal a těžce zranil čtyři lidi. V době činu měl být pod vlivem drog. Soud ho odsoudil za čtyřnásobný pokus vraždy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud