Rakousko už uprchlíky tolik neláká, azyl jich tam ale stále chtějí získat desetitisíce | info.cz

Články odjinud

Rakousko už uprchlíky tolik neláká, azyl jich tam ale stále chtějí získat desetitisíce

Počet migrantů, kteří v prvních pěti měsících letošního roku požádali v Rakousku o azyl, se ve srovnání se stejným obdobím roku loňského snížil víc než o polovinu. V alpské republice požádalo letos o ochranu 10 520 lidí, informovala agentura APA. Zatím se tak nenaplnily obavy Rakušanů, že rostoucí počet migrantů připlouvajících z Afriky do Itálie, se promítne i do počtu žádostí o azyl v jejich zemi.

Zatímco od ledna do května loňského roku požádalo v Rakousku o azyl 22 419 osob, v prvních pěti měsících letošního roku byl jejich počet o víc než polovinu nižší.

Podle ministerstva vnitra by tak letos mohlo v Rakousku žádost o azyl podat celkem asi 26 000 lidí. Loni přitom v zemi o azyl požádalo přes 42 000 migrantů a v roce 2015 dokonce 90 000. Pokud se situace výrazně nezmění, neměl by ani letos počet žádostí o azyl překročit limit, který si loni stanovila rakouská vláda.

Nejvíce žádostí o azyl v Rakousku letos podali opět občané z válkou sužovaných zemí Sýrie a Afghánistánu. Na třetím místě skončili obyvatelé západoafrické Nigérie.

Rakousko se dlouhodobě obává, že po uzavření takzvané balkánské migrační trasy, která vedla z Turecka přes Řecko a západní Balkán do Rakouska, by mohli migranti do země přicházet ve zvýšeném množství z jihozápadu. Do Itálie letos v prvních pěti měsících přišlo přes 61 000 lidí, tedy asi o 17 procent víc než ve stejném období v roce 2016.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud