Řecko vyhostí dva ruské diplomaty, snaží se zamezit šíření vlivu Moskvy | info.cz

Články odjinud

Řecko vyhostí dva ruské diplomaty, snaží se zamezit šíření vlivu Moskvy

Řecké úřady vyhostí dva ruské diplomaty a dalším dvěma zakážou vstup do země. S odvoláním na řecký list Kathimerini o tom dnes informovala ruská média. Důvodem jsou údajně jejich snahy šířit ruský vliv v Řecku a ohrožení řecké národní bezpečnosti. Řecké úřady zprávu zatím nepotvrdily. Moskva už ale oznámila, že bude reagovat zrcadlově.

Atény podle řeckého listu viní ruské diplomaty ze snah rozšířit ruský vliv v Řecku, z uplácení řeckých činitelů a z podkopávání dohody o novém názvu bývalé jugoslávské republiky Makedonie, kterou země nedávno uzavřely. Dohoda mezi Aténami a Skopje by mohla usnadnit Makedonii vstup do NATO.

Podle řeckého vládního zdroje AFP přijmou Atény „potřebné kroky k zajištění národních zájmů“. Zprávu o chystaném vyhoštění ruských diplomatů ale nepotvrdil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud