Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Repríza agitačního rozhovovoru s Putinem by měla být odložena, doporučila ruská volební komise

Ruská ústřední volební komise doporučila státní televizní stanici Pervyj kanal, aby zastavila vysílání dokumentu amerického režiséra Olivera Stonea o prezidentu Vladimiru Putinovi. Repríza by měla být odložena na dobu po březnových prezidentských volbách. Opozice film kritizuje jako nepřípustnou volební agitaci hrazenou ze státních peněz.

Dokument amerického režiséra, jehož někteří považují za Putinova stoupence, se poprvé na ruských televizních obrazovkách objevil loni v červnu. Ruský prezident v něm kritizuje poměry v USA a v zemích amerických spojenců, vyzdvihuje ruské tradiční hodnoty a prezentuje se jako uvážlivý vůdce sebevědomého národa. Čtyřdílný seriál není podle kritiků ničím jiným než polidšťováním autoritářského politika a zatracováním Ameriky.

Pervyj kanal začal seriál vysílat v pondělí, poslední díl měl být zařazen do čtvrtečního programu. Stížnost na vysílání propagandistického pořadu zaslala volební komisi opoziční prezidentská kandidátka Xenija Sobčaková a vedení liberální strany Jabloko. Kreml se komentáři vyhnul a odkázal novináře na volební komisi.

Její předsedkyně Ella Pamfilovová dnes prohlásila, že film za volební agitaci nepovažuje. Doporučila nicméně stanici Pervyj kanal, aby jednala s náležitou opatrností a odložila reprízu posledních dílů Stoneova dokumentu na povolební období.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek