Rozhodnutí o úderu na Asada padne během několika dnů, tvrdí Macron. Zapojili by se i Saúdové | info.cz

Články odjinud

Rozhodnutí o úderu na Asada padne během několika dnů, tvrdí Macron. Zapojili by se i Saúdové

Francie jedná o reakci na údajný chemický útok v syrské Dúmě s Británií a Spojenými státy, rozhodnutí padne v příštích dnech. Řekl to dnes francouzský prezident Emmanuel Macron na tiskové konferenci se saúdským korunním princem Muhammadem bin Salmánem v Paříži. Cílem případného úderu by byla pouze vládní chemická zařízení, zdůraznil Macron. Saúdský princ uvedl, že pokud to okolnosti budou vyžadovat, Rijád se do případné mezinárodní akce zapojí.

Sobotní útok na město Dúmá, které je poslední baštou povstalců v oblasti východní Ghúta u Damašku, provedly podle organizace Bílé přilby napojené na rebely syrské vládní jednotky s použitím chemických zbraní. Totéž si myslí i některé západní země, včetně USA, Německa či Francie. Americký prezident Donald Trump kvůli útoku pohrozil odvetnou mezinárodní akcí.

Damašek i Moskva použití chemických zbraní popírají. Dnes se má kvůli této záležitosti opět sejít Rada bezpečnosti OSN, na níž hodlají USA předložit jednu rezoluci a Rusko dvě.

Možné útoky zakázanými látkami v Sýrii (situace k dubnu 2018)Možné útoky zakázanými látkami v Sýrii (situace k dubnu 2018)autor: INFO.CZ

Bílé přilby dnes upřesnily, že při útoku zemřelo nejméně 42 lidí a přes 500 lidí bylo zraněno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud