Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rozkol kvůli Mexiku? Ivanka a její manžel prý ztrácejí na Trumpa vliv

Rozkol kvůli Mexiku? Ivanka a její manžel prý ztrácejí na Trumpa vliv

Podporovat svého otce, nebo být věrná svojí víře? Takové dilema teď asi řeší Ivanka Trumpová. Židovské organizace v Americe se odmítavě staví k protiimigrantskému výnosu jejího otce. Ivanka s manželem Jaredem Kushnerem, který je Trumpovým poradcem, jsou ale praktikující Židé, jak rádi dokazují i na fotkách na sociálních sítích. Zároveň se zdá, že pár ztrácí na nového prezidenta vliv.

Jared Kushner je nyní Trumpovým seniorním poradcem v Bílém domě. Jeho vliv byl ale údajně mnohem vyšší při prezidentské kampani, kdy prý býval pro Trumpa nejdůležitějším člověkem, se kterým konzultoval všechny své rozhodující kroky. Kushner zároveň dokázal domluvit schůzky s důležitými lidmi, například s Rupertem Murdochem nebo Henry Kissingerem, kteří by se jinak s Trumpem možná nesetkali. Po inauguraci prý ale už nemá rozhodující slovo a prezident jeho názor už příliš nezohledňuje.

Vrcholem bylo údajně zrušení návštěvy mexického prezidenta, na jejímž domluvení se Kushner také podílel a věnoval jí prý hodně energie. Dle informací jeho kolegů ho situace rozlítila tolik, že na chvíli uvažoval, že do Mexika sám odletí a přemluví prezidenta Enrique Peña Nietu, aby se schůzky zúčastnil. Kushner je prý známý pro své výborné schopnosti vyjednavače, rodinnou firmu s realitami převzal už v 25 letech. S Ivankou se oženil v roce 2009 a mají tři děti.

I Ivanka prý začala pociťovat, že její vliv na otce klesá. Přestože je prý nejoblíbenějším Trumpovým dítětem, tak má údajně dojem, že otec už jí tolik nenaslouchá. Navíc zjistila, že postavení „první dcery“ s sebou přináší zvýšený zájem veřejnosti, která umí být i kritická.

Přesvědčila se o tom už minulý víkend, když exekutivní výnos jejího otce na omezení přílivu imigrantů způsobil na letištích po celé Americe i v zahraničí chaos. Ona mezitím na twitteru sdílela fotografii z večírku se svým mužem. Snesla se na ní vlna kritiky, fotografie prý byla „velmi necitlivá a nevhodná“, někteří dokonce její šaty přirovnávali k izotermické fólii, která zabraňuje ztrátě tepla a kterou poskytují lékaři i zachráněným uprchlíkům.

Ivanka s Jaredem by navíc nyní kvůli Trumpovu exekutivnímu nařízení měli být rozpolcení i vnitřně. Přestože oba veřejně stále stojí za rozhodnutími nového prezidenta, jsou praktikující Židé. A židovské organizace po celých Spojených státech nový prezidentský výnos proti imigraci odsuzují. Trumpa navíc ve volbách prý podpořilo jen 24 procent všech Židů. Pár nyní tedy stojí na rozcestí, pravděpodobně zachová loajalitu otci, ovšem židovská komunita, které jsou součástí, jak často předvádí i na sociálních sítích, nového prezidenta převážně pouze kritizuje.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link