Rusko a Turecko chtějí využít stažení amerických vojáků a koordinovat své akce v Sýrii | info.cz

Články odjinud

Rusko a Turecko chtějí využít stažení amerických vojáků a koordinovat své akce v Sýrii

Moskva a Ankara se domluvily na koordinaci mezi vojenskými zástupci v Sýrii po stažení sil USA z této blízkovýchodní země. Podle agentur to dnes sdělil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov po schůzce v Moskvě, které se kromě něj zúčastnil ruský ministr obrany Sergej Šojgu a jejich turečtí kolegové Mevlüt Çavuşoglu a Hulusi Akar.

"Pochopitelně jsme zvláštní pozornost věnovali novým okolnostem, jež vznikly v souvislosti s oznámením Spojených států, že stahují své vojáky," řekl po jednání s Turky ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. "Bylo dosaženo dohody o tom, že vojenští představitelé Ruska a Turecka... budou pokračovat v koordinování svých kroků v nových podmínkách se zaměřením na úplné vykořenění teroristické hrozby v Sýrii," dodal.

Çavuşoglu po schůzce v ruské metropoli mimo jiné řekl, že Turecko má v úmyslu pokračovat v působení v Sýrii v těsné spolupráci s Ruskem a Íránem. Uvedl rovněž, že Moskva a Ankara se shodují v názoru, že je nezbytné zlikvidovat všechny teroristické organizace v Sýrii.

Lavrov mimo jiné také sdělil, že Rusko a Turecko při dnešním jednání potvrdily respektování územní celistvosti Sýrie. Obě strany zdůraznily, že vše se bude provádět v přísném souladu s příslušnou rezolucí Rady bezpečnosti OSN, včetně bezpodmínečného respektování svrchovanosti a územní celistvosti Sýrie, řekl šéf ruské diplomacie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud