Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusko začíná stahovat vojáky ze Sýrie. Jako první se vrátí letadlová loď

Rusko začíná stahovat vojáky ze Sýrie. Jako první se vrátí letadlová loď

Rusko začalo se stahováním svých vojenských jednotek ze Sýrie. S odvoláním na ruskou armádu to uvádějí zahraniční agentury. 

„Z rozhodnutí velitele ozbrojených sil ruské federace a prezidenta Vladimira Putina začalo ruské ministerstvo obrany snižovat počet vojáků v Sýrii," citovala šéfa ruského generálního štábu Valerije Gerasimova agentura Tass.

Podle Gerasimova se jako první stáhne část námořnictva, jako první se do Ruska vrátí letadlová loď Admirál Kuzněcov, která dosud operovala u syrského pobřeží. Dále také těžký raketový křižník Petr Veliký a doprovodná plavidla.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že letadlová loď se během dvou měsíců podílela na 420 bojových operací a zničení 1 252 teroristických cílů.

O postupném stahování ruského vojska už v prosinci informoval prezident Vladimir Putin v reakci na na příměří mezi opozičními skupinami a syrskou vládou. 

Příměří vyjednané Ruskem, Tureckem a Íránem trvá už týden a má pomoci připravit mírové rozhovory, jež Rusko svolalo na leden do Kazachstánu.

Rusko se účastní bojů v Sýrii od roku 2015. Loni v březnu nechal Putin část ruských letadel stáhnout s tím, že se podařilo dosáhnout cílů, které Kreml sledoval. V září byla ale bombardovací letadla vyslána do Sýrie zpět a kromě nich také letadlová loď.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek