Ruský cenzurní úřad zažaloval komunikační službu Telegram | info.cz

Články odjinud

Ruský cenzurní úřad zažaloval komunikační službu Telegram

Ruská státní agentura Roskomnadzor, hlavní úřad cenzurního dohledu, dnes zažalovala provozovatele internetové komunikační služby Telegram, neboť neposkytl vyžádané klíče k rozšifrování uživatelských zpráv. Informovala o tom agentura TASS. Službě, která je díky zašifrované komunikaci velmi oblíbená, hrozí v Rusku odpojení.

Roskomnadzor se v žalobě domáhá vyhrazeného přístupu k uživatelské komunikaci. Zakladatel služby Pavel Durov, který stojí i za oblíbenou ruskou sociální sítí VKontakte, již dříve řekl, že poskytnutí přístupu k šifrovaným zprávám uživatelů odporuje 23. článku ruské ústavy ohledně práva na listovní tajemství. Upozornil také na to, že provozovatel služby žádný šifrovací klíč nemá, neboť si je vytváří zařízení uživatelů.

O přístup k Telegramu usiluje ruská tajná služba FSB, která argumentuje tím, že službu používali kupříkladu pachatelé loňského dubnového atentátu v petrohradském metru, který si vyžádal 16 mrtvých. Ruské úřady pod záminkou boje proti terorismu zpřísňují v posledních letech dohled nad internetem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud