Rusové vydali manuál pro turisty. Obsahuje i rady, jak se chovat v Česku | info.cz

Články odjinud

Rusové vydali manuál pro turisty. Obsahuje i rady, jak se chovat v Česku

Rusko radí svým občanům, kteří cestují po světě. Tamní ministerstvo zahraničí vydalo manuál, v němž podrobně popisuje, čemu by se měli při návštěvě cizích zemí vyhnout. Mezi vybranými státy nechybí ani Česko.

Nekřičet a zběsile negestikulovat na veřejnosti. Tak zní základní doporučení, které ruské ministerstvo zahraničí udělilo lidem na návštěvě České republiky. Varuje i před možným nepochopením jednotlivých slov. Ruské výrazy můžou sice v češtině znít stejně, ale jejich význam může být zcela odlišný.

„V každé zemi je nutné ukázat náklonnost místním obyvatelům a vzít v úvahu jejich způsob života,“ praví jedna z obecných rad, které ministerstvo občanům poskytlo. Dále upozorňuje například na používání urážlivých slov v zemích, kde žije hodně lidí tmavé pleti.

Ministerstvo doporučuje zdržet se nadměrného pití alkoholu nebo upozorňuje na povinnost dodržovat pravidla silničního provozu. Součástí dokumentu je výčet zemí s konkrétními tipy, jak se v daném státě chovat.

Rusové, kteří budou dokument studovat, se dozví, že ve Velké Británii si mají dávat pozor na nonverbální komunikaci, kterou prý Britové vyjadřují své pocity. V Kanadě zase není vhodné se smát ženám a ve Francii homosexuálům. A v případě Severní Koreje ministerstvo varuje před urážením vůdců totalitní země.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud