Sebevrazi z Talibanu udeřili na policejní velitelství. Útok má desítky obětí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sebevrazi z Talibanu udeřili na policejní velitelství. Útok má desítky obětí

Sebevrazi z Talibanu udeřili na policejní velitelství. Útok má desítky obětí

Desítky lidí byly zabity nebo zraněny při dnešním útoku pěti sebevražedných atentátníků na policejní velitelství na východě Afghánistánu. K útoku se přihlásilo hnutí Taliban, oznámilo podle agentury Reuters afghánské ministerstvo vnitra.

Dějištěm útoku byl policejní areál ve městě Gardez, které je správním střediskem provincie Paktíja. Kolem 06:30 místního času (04:00 SELČ) odpálil jeden z atentátníků auto naložené trhavinami v bráně velitelského komplexu, upřesnil mluvčí ministerstva Nadžíb Daniš. Čtyři další útočníci pak podle něj zaútočili na vstupní bránu.

Daniš řekl, že zabiti byli dva policisté a pět dalších bylo zraněno. Lékaři v městské nemocnici ale sdělili, že zabito bylo nejméně pět osob a zraněno 30, včetně 20 civilistů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.