Sexuální skandál drtí britský parlament. „Rád si sáhne,“ psaly si o politicích sekretářky | info.cz

Články odjinud

Sexuální skandál drtí britský parlament. „Rád si sáhne,“ psaly si o politicích sekretářky

Po europoslankyních vystoupily i britské političky a zaměstnankyně parlamentu. Ženy si sestavily soupis všech mužů, které považují za „nebezpečné“. Seznam si pak mezi sebou posílaly přes aplikaci WhatsApp. Muže kategorizovaly do různých skupin podle toho, jakých prohřešků se dopustili. Na listu se objevilo i několik významných členů kabinetu, informoval o tom deník Daily Mail.

„Na večírku mi sahal na zadek. S tímhle samy taxíkem nejezděte. Rád si sáhne.“ Taková a další podobná varování kolují mezi političkami a zaměstnankyněmi britského parlamentu. Příchozím stážistkám prý starší a protřelejší ženy rovnou hlásí, komu se raději vyhnout. Podle nejmenovaného zdroje by po zveřejnění přišlo o práci mnoho poslanců. Několik by stanulo před soudem. Skandál spojený se sexuálním obtěžování hýbe britskou politikou.

Ženy pracující ve Wetminsteru si stěžují na „sexuální škůdce“, kteří nejenže svoje kanceláře využívá k sexuálním orgiím, ale navíc obtěžují ženy, které o ně nejeví zájem. Zdroj deníku Daily Mail tvrdí, že soupis všech politiků bude brzy publikován a muži přijdou o křeslo. Předsedové horní i dolní komory by o víkendu měli očekávat rezignaci svých členů.

K řádnému vyšetření údajného sexuálního obtěžování vyzvala i premiérka Theresa Mayová. Její mluvčí uvedla, že tvrzení bulvárních deníků je velmi znepokojivé a nepřijatelné. Premiérka podle ní radí postiženým ženám, aby se obrátily na policii.

Globální debatu o sexuálním obtěžování odstartovala aféra amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina. Pětašedesátiletý Weinstein čelí obviněním, že v minulosti sexuálně obtěžoval více než desítku žen, mezi nimiž údajně byly i herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud