Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sexuální uprchlíci. Rodina emigrovala kvůli německé výuce na Sibiř. Dlouho tam nevydržela

Sexuální uprchlíci. Rodina emigrovala kvůli německé výuce na Sibiř. Dlouho tam nevydržela

Sexuální výchova ve školách bývá pro křesťansky založené rodiče těžkým soustem. Rodina protestantských věřících se raději rozhodla z Německa emigrovat na Sibiř, než aby se jejich děti ve škole učily o tom, jak přišly na svět. V nehostinných podmínkách ale vydrželi pouhé dva měsíce, pak se i přes odpor k německému vzdělávacímu systému vrátili zpátky do země.

Manželé Eugen a Luisa Martensovi se do Německa přestěhovali na počátku devadesátých let. Oba pocházejí z Ruska, odkud se rozhodli odejít v době, kdy se rozpadal Sovětský svaz. Jejich rodná země se v té době potýkala s obrovskými ekonomickými potížemi, které rapidně zhoršily životní úroveň obyvatel. V nové domovině jim ale leccos vadilo – ze všeho nejvíc sexuální výchova ve školách.

Pro nábožensky založené rodiče bylo nemyslitelné, aby jejich dcera ve škole navštěvovala hodiny sexuální výchovy, a tak jí z nich omlouvali. „Stydím se mluvit o tom, co probírali, a to jsem dospělý muž,“ uvedl Eugen ruskému tisku. Nakonec se ale přece jenom rozpovídal. „Například takzvaná genderová ideologie učí děti, že si mohou vybrat, kdo jsou: muž, žena, nebo cokoliv jiného,“ vypíchl jedno z témat, které učitelé s dětmi probírají během hodin sexuální výchovy.

Protože je účast na hodinách sexuální výchovy povinná, dostala rodina pokutu. Tu se ale rozhodla nezaplatit, a proto musel Eugen strávit noc za mřížemi. Nakonec se manželé rozhodli, že je pro ně život v Německu nadále neúnosný a rozhodli se se svými deseti dětmi vrátit zpátky do Ruska.

Do vesnice Kyštovka na severu Novosibirské oblasti se Martensovi přestěhovali necelý týden před Štědrým dnem. Krátce po příjezdu požádali o ruské občanství a plánovali, jak začnou nový život. Minulý týden se ale narychlo sbalili a vrátili se zpátky do Německa. O příčinách jejich odjezdu se mnoho neví. Média, která je překřtila na „sexuální uprchlíky“, spekulují o tom, že rodina neustála střet s realitou ruského venkova, kde je život o poznání těžší než v Německu. 

   

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744