Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Seznam nebezpečných: Francie zařadila do mezinárodní databáze 79 tisíc lidí, varuje před útoky

Seznam nebezpečných: Francie zařadila do mezinárodní databáze 79 tisíc lidí, varuje před útoky

Více než 78.000 osob zadala Francie k loňskému roku do speciální databáze určené ke sdílení informací o nejnebezpečnějších osobách v Evropě mezi policejními sbory. Databáze je součástí Schengenského informačního systému (SIS), který tvoří kostru evropské bezpečnosti, napsala agentura AP. Ta zjistila, že Francie označila více nebezpečných jedinců než zbylých 29 států v systému dohromady.

K označení podezřelých osob použila Francie mechanismus takzvaných diskrétních kontrol (discreet check) určený pro osoby považované za hrozbu národní bezpečnosti a bezpečí veřejnosti. Tento tajný nástroj umožňuje bezpečnostním složkám jedné země upozornit kolegy v zahraničí na polohu či aktivity daného člověka. Pokud je někdo takto do systému zadán, informace o něm se zobrazí strážci zákona v kterékoli ze 30 evropských zemí v systému, když dotyčného zastaví na hranicích nebo třeba za jízdu na červenou.

Používání diskrétních kontrol rapidně vzrostlo po útocích islamistů v Paříži a Bruselu v letech 2015 a 2016. Loni jich databáze evidovala 134.662, napsala AP na základě informací poskytnutých německým ministerstvem vnitra a unijní agenturou pro řízení informačních systémů (eu-LISA).

Značné rozdíly mezi užíváním v podání jednotlivých zemí ale vyvolávají otázky o efektivitě tohoto nástroje nebo možném zneužívání. Se 78.619 vstupy k roku 2017 jednoznačně vede Francie před Británií, která, ačkoli má srovnatelný počet obyvatel, označila pouze 16.991 osob. Nejlidnatější Evropská země Německo pak měla pouze 4285 záznamů.

Na problém podle AP jako první upozornil mluvčí německé opoziční strany Levice Andrej Hunko, který se kvůli tomu obrátil na ministerstvo vnitra. „Nárůst počtu upozornění nemůže být vysvětlen pouze hrozbou islamistického terorismu. Europol uvádí čtyřciferný počet potvrzených zahraničních bojovníků, ale zvýšení upozornění v SIS v roce 2017 je násobně větší,“ uvedl. Počet vstupů od francouzské policie podle Hunka „naznačuje zneužívání“ systému.

Šéf francouzské kontrarozvědky DGSI Laurent Nuñez na konci loňského roku uvedl, že Francie zaregistrovala 18.000 možných extremistů, z nichž 4000 úřady považují za vysoce nebezpečné. Ministerstvo vnitra na dotaz AP ohledně kritérií pro diskrétní kontroly nereagovalo.

„Lidé o existenci tohoto upozornění nejsou informováni, což dává smysl. Zároveň zde ale musí být vyhodnocení přiměřenosti,“ řekla Niovi Vavoulaová z Queen Mary University v Londýně, která se používáním SIS zabývá. „Pokud některé státy vnášejí do systému upozornění masově, musí to být označeno jako problém,“ dodala.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1