Články odjinud

Sibiřské inferno: Malý Sergej vyskočil před plameny ze 4. patra, únikové východy byly zamčené

Sibiřské inferno: Malý Sergej vyskočil před plameny ze 4. patra, únikové východy byly zamčené

Nedělní požár nákupního centra v Kemerovu na Sibiři si vyžádal desítky obětí. Mezi mrtvými je i mnoho dětí.

Jedenáctiletý chlapec Sergej Moskalenko se z ohnivého inferna pokusil uniknout zoufalým skokem ze čtvrtého patra. Je v kritickém stavu. Jeho rodiče a sestra jsou stále pohřešovaní a záchranáři se bojí nejhoršího.

Malý hrdina Sergej se nesmířil s pomalým čekáním a zvolil neuvěřitelně riskantní záchranu. Vyskočit z okna ve čtvrtém patře. Lidé, kteří stáli pod oknem, nestačili roztáhnout záchrannou plachtu. 

Podle některých svědků měli i hasiči natolik napilno s krocením plamenů, že z kapacitních důvodů nestíhali roztahovat dopadové matrace. Chlapec tak dopadl na tvrdý beton.

Okamžitě mu přispěchali na pomoc. Zranění však byla vážná. Chlapec téměř okamžitě ztratil vědomí. V nemocnici bojuje o život...

Vyšetřovatelé oznámili, že podle jejich zjištění byly při provozu zábavního centra vážně porušeny bezpečnostní předpisy. Evakuační východy byly uzamčeny, požární signalizaci vypnul pracovník soukromé ostrahy v okamžiku, kdy se sirény rozezněly. Policie po něm vyhlásila pátrání. Podle ruských médií byly některé prostory objektu obloženy hořlavým materiálem, který prakticky nebylo možné uhasit.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud