Síla pohledu. Média rozebírají trapné chvilky z prvního jednání Trumpa a Merkelové | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Síla pohledu. Média rozebírají trapné chvilky z prvního jednání Trumpa a Merkelové

Síla pohledu. Média rozebírají trapné chvilky z prvního jednání Trumpa a Merkelové

První setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a německé kancléřky Angely Merkelové doprovázelo několik situací, které dnes rozebírají americká média. Merkelová musela překonat například fakt, že Trump nereagoval na její nabídku k potřesení rukou před objektivy či že vedle ní na setkání s elitními byznysmany seděla prezidentova dcera Ivanka.

Podle listu Politico bylo na kancléřce patrné, že ji přítomnost ženy prodávající přes internet kabelky a šperky mezi šéfy zásadních amerických a německých firem - například BMW či Siemens - zarazila. Když Trumpova dcera promluvila o přínosu svého otce pro oživení pracovního trhu, vrhla kancléřka jejím směrem všeříkající pohled.

Merkelová se však podle amerického deníku přemohla a negativní emoce spojené s mísením rodinného byznysu s vrcholnou politikou potlačila, neboť přijela do Washingtonu prezentovat Německo jako partnera a nikoli rivala USA.

Nejmocnější světovou političku, která dávala před cestou do Spojených států najevo, že má podstatně odlišné názory než Trump například na imigraci či budoucnost Evropské unie, potkala další nepříjemná chvíle na úvod setkání se šéfem Bílého domu. Novináři zachytili okamžik, kdy nabídla Trumpovi, že si před objektivy kamer a fotoaparátů potřesou rukama. Prezident však na její výzvu nereagoval, přičemž není zcela patrné, jestli ji vůbec slyšel. Na společnou pózu každopádně nedošlo, ačkoli třeba s japonským premiérem Šinzó Abem si Trump třásl rukou celých 19 sekund.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.