Šílený vrah Manson opustil vězení. Je v nemocnici | info.cz

Články odjinud

Šílený vrah Manson opustil vězení. Je v nemocnici

Charles Manson, který si v kalifornské věznici Corcoran odpykává doživotní trest za masové vraždy, byl kvůli vážným zdravotním problémům převezen do nemocnice ve městě Bakersfield. Podle informací amerických médií je 82letý trestanec stále naživu. 

Charlese Mansona převezla již v neděli do nemocnice vzdálené sto kilometrů záchranka, informoval list Los Angeles Times. Podle nejmenovaného zdroje tohoto deníku má Manson problémy se srdcem, zatímco další média informovala o potížích trávicího traktu. Není jasné, na kterém oddělení byl hospitalizován, podle deníku The Californian však neleží na jednotce intenzivní péče.

Vězni z amerických nápravných zařízení jsou posíláni do nemocnic, pokud potřebují operaci, naléhavou péči nebo akutní stanovení diagnózy, uvedla k případu agentura AP.

Manson a jeho následovníci během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí včetně šestadvacetileté herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského, v osmém měsíci těhotenství. Byla ubodána k smrti.

Muž, který ve vězení nosí na čele obrázek hákového kříže, nařídil svým žákům, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles v naději, že rozpoutá apokalyptickou rasistickou válku. Při procesu byl prezentován jako samotářský šílenec s obrovskou přesvědčovací schopností. Ve vězení je od roku 1971 a soud od té doby již dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění.

Spolu s ním byly na doživotí odsouzeny čtyři jeho následovníci – tři ženy a muž.

Sestra zavražděné herečky Tateové v úterý prohlásila, že jejímu vrahovi nepřeje nic zlého, a pokud se někdy dozví o jeho úmrtí, pomodlí se za něj. "Nepřipustím si žádné pocity až do chvíle, než se potvrdí, že je to pravda," řekla AP na otázku o případné Mansonově smrti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud