Sjezd konzervativců v Birminghamu poznamenal skandál. Unikla čísla na členy vlády | info.cz

Články odjinud

Sjezd konzervativců v Birminghamu poznamenal skandál. Unikla čísla na členy vlády

Týden po výroční konferenci opoziční Labouristické strany dnes začne sjezd britských vládních konzervativců. Čtyři dny v Birminghamu by půl roku před odchodem Británie z EU mohly odhalit více o tom, jak bude nakonec brexit vypadat. O první komplikaci se postaral registrační systém. Díky němu unikla řada telefonních čísel na přední politiky včetně členů vlády.

V první den vystoupí před delegáty mimo jiné ministr pro mezinárodní obchod Liam Fox a ministr obrany Gavin Williamson.

Premiérka Theresa Mayová se na konferenci bude chtít věnovat hlavně vnitropolitickým otázkám, avšak stejně jako předtím u labouristů bude sjezdu s největší pravděpodobností dominovat brexit. Podle komentátorů se pod palbou kritiky znovu ocitne Mayové plán na odchod z EU, média spekulují také o možnosti boje o pozici stranického lídra.

První zádrhel poznamenal sjezd konzervativců už v sobotu v předvečer hlavního programu. Reportérka deníku The Guardian zjistila, že mobilní aplikace určená pro účastníky konference umožňuje přihlášení jen za použití e-mailové adresy dané osoby.

Mnozí zákonodárci se do ní zaregistrovali veřejně dostupnými pracovními e-maily a kdokoli se tak mohl v jejich jménu přihlásit a získat například telefonní čísla i na členy vlády. Strana se za technický nedostatek omluvila.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud