Články odjinud

Skripalova neteř se nemůže dostat do Británie. Úřady jí zamítly vízum, teď o něj prosí Mayovou

Skripalova neteř se nemůže dostat do Británie. Úřady jí zamítly vízum, teď o něj prosí Mayovou

Neteř bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, který byl v Británii vystaven vojenské nervové látce novičok, chce požádat o vízum britskou premiérku Theresu Mayovou. Oznámila to dnes ruská státní televize RT. Viktorija Skripalová údajně Mayové napsala dopis poté, co britské úřady tento týden nevyhověly její žádosti o vízum.

Skripal byl nalezen spolu s dcerou Julijí 4. března v Salisbury v bezvědomí. Britové tvrdí, že byli vystaveni jedu novičok, a vláda odpovědnost připsala Rusku, kde se tato látka vyvíjela. Moskva ale vinu popírá.

Julija nabyla vědomí a stav jejího otce už není kritický. Viktorija Skripalová s Julijí hovořila telefonicky.

„Hlavně se s nimi chci osobně sejít, abych mohla sdělit naší babičce, v jakém zdravotním stavu je její syn a vnučka. Ale byla mi odepřena víza,“ citovala Viktorija ze svého dopisu. Byla prý nucena o případu říci devadesátileté Skripalově matce, před níž zatím rodina informaci tajila.

Viktorija prý hodlá Mayové zdůraznit, že zatímco svět se zaměřuje na politický skandál, který Londýn kolem případu rozvířil, skutečným jádrem problému „jsou obyčejní lidé, rodina“. Příbuzní si prý přejí jediné - být v blízkosti svých milovaných a pomoci jim při uzdravování.

Britské ministerstvo vnitra zamítnutí víza zdůvodnilo tím, že žádost nesplňovala požadavky. Viktorija v dopise uvedla, že shromáždí všechny potřebné dokumenty. „Doufám, že se mne nebudete snažit oddělit od mých milovaných vašimi byrokratickými lstmi. Vyzývám Británii a vás osobně, abyste rozhodnutí zamítnout mi vízum přehodnotily,“ citovala Viktorija z dopisu určeného britské premiérce.

Viktorija Skripalová RT také sdělila, že podle ní Julija při telefonátu s ní nebyla sama a musela hovořit podle „nápovědy“. „Je jasné, že nemluvila vlastními slovy. Slyšela jsem tam někoho říkat 'můžeš mluvit'. Někdo jí zjevně napovídal a někdo také vytočil číslo mého telefonu, protože ona si zjevně nepamatovala celé devítimístné číslo,“ řekla Viktorija.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud