Slovenský pilot chtěl řídit letadlo po láhvi vodky. Teď ho zřejmě čeká přísný trest | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slovenský pilot chtěl řídit letadlo po láhvi vodky. Teď ho zřejmě čeká přísný trest

Slovenský pilot chtěl řídit letadlo po láhvi vodky. Teď ho zřejmě čeká přísný trest

Slovenský pilot kanadských aerolinek dnes před soudem přiznal, že v prosinci nastoupil opilý do linkového letadla, v němž měl převážet stovku pasažérů. Podle kanadských žalobců se mu se strojem nepodařilo odletět proto, že pod silným vlivem alkoholu v kabině stroje omdlel. Prokuratura pro něho požaduje roční trest vězení, uvedla kanadská stanice CBC.

Sedmatřicetiletý Miroslav Gronych, který získal v Kanadě pracovní vízum, měl poslední den loňského roku řídit stroj společnosti Sunwing Airlines z města Calgary přes mezipřistání v Regině a Winnipegu až do cílové destinace v mexickém Cancúnu. Do kokpitu nastoupil ráno nedlouho před tím, než měl vyrazit, přičemž si zaměstnanci letiště všimli, že se choval podivně.

Poté jeho kolegové zjistili, že bezvládně leží v pilotním křesle a nereaguje na oslovení. Když mu policisté udělali krevní zkoušku, zjistili, že má trojnásobek povolené hladiny alkoholu. V jeho hotelovém pokoji se poté našla prázdná láhev vodky.

„Jde o zločin dramatických rozměrů. Poslední věc, o kterou by se měla veřejnost starat, je to, zda jsou piloti střízliví," řekla prokurátorka Rose Greenwoodová.

Pilotův právník u soudu prohlásil, že je Slovák závislý na alkoholu, ale léčí se.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.