Smrtící vedra: Kvůli extrémním teplotám zemřelo v Kanadě v posledním týdnu 17 lidí | info.cz

Články odjinud

Smrtící vedra: Kvůli extrémním teplotám zemřelo v Kanadě v posledním týdnu 17 lidí

Smrtící vedra: Kvůli extrémním teplotám zemřelo v Kanadě v posledním týdnu 17 lidí
 

Vlna veder, která v posledním týdnu zasáhla kanadskou provincii Québec na východě země, si vyžádala již nejméně 17 obětí. Informovala o tom ve středu agentura AFP s odvoláním na kanadské zdravotníky.

Dvanáct mrtvých hlásí provinční metropole Montreal. Deník The Tribune uvedl, že pět z obětí zemřelo za uplynulých 48 hodin v turisticky známé oblasti Eastern Townships východně od Montrealu. Upřímnou soustrast příbuzným vyjádřil na twitteru i kanadský premiér Justin Trudeau. "Rekordně vysoké teploty budou v centrální a východní části Kanady i nadále pokračovat, proto se ujistěte, že víte, jak chránit sebe i svou rodinu," dodal Trudeau.

 

Podle zdravotníků jsou mezi mrtvými zejména "lidé staršího věku či ti trpící chronickými nebo psychickými chorobami." Jak uvedli meteorologové, teploty se vyšplhaly na 34 stupňů, vzhledem k vysoké vlhkosti byla ale pocitová teplota až 40 stupňů. V roce 2010 vlna veder v oblasti kolem Montrealu usmrtila okolo stovky lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud