Články odjinud

Sněhová bouře dál sužuje Irsko i Británii. Povolána byla i armáda

Sněhová bouře dál sužuje Irsko i Británii. Povolána byla i armáda

Sněhová bouře Emma dnes ochromila značnou část Irska. V Británii povolaly úřady na pomoc stovkám lidí, kteří uvázli na zavátých silnicích, dokonce armádu. Podle meteorologů je aktuální zimní počasí na Britských ostrovech nejhorší za posledních 30 let. Omezení v letecké dopravě se dotklo i spojení Dublinu s Prahou.

Po několika dnech mrazů, kterým v Británii přezdívali Bestie z Východu (Beast from the East) doputovala do Irska a jižní části Británie bouře Emma. Přívaly sněhu, které s sebou přinesla, ochromily na mnoha místech silniční i železniční dopravu a komplikace způsobily i na letištích.

Přinejmenším 24 tisíc domácností a podniků v Irsku je bez elektřiny, uzavřeny zůstaly školy a dublinské letiště zrušilo všechny lety. Omezení se dotklo i spojení s Prahou. Podle stránek Letiště Václava Havla byly dnes mezi českou metropolí a Dublinem zrušeny dva páry letů.

Vojáky britské úřady povolaly, aby pomohli stovkám lidí, kteří uvázli na zasněžených silnicích, a převezli je v případě potřeby do nemocnice či nouzových ubikací. Stejně jako v Irsku i na jihu Británie řada dětí kvůli počasí zůstala dnes místo školy doma. Většina britských letišť včetně londýnských Heathrow, Gatwick a City dnes zrušila některé lety. Ve Skotsku zůstalo zavřených také 15 soudů.

 

Články odjinud