Snížení daní zabralo. Obliba Trumpa mezi Američany se zvyšuje | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Snížení daní zabralo. Obliba Trumpa mezi Američany se zvyšuje

Snížení daní zabralo. Obliba Trumpa mezi Američany se zvyšuje

Přestože popularita Donalda Trumpa mezi Američany je pořád nízká, prezidentovy nedávné kroky uvolňující daňovou zátěž mu umožnily odpoutat se od nejnižších čísel. Vyplývá to z průzkumu, o němž dnes informovala agentura AP. Trumpovy skutky v Bílém domě nyní podle průzkumu společnosti NOCR schvaluje 42 dotázaných, což je o sedm procent víc než před měsícem.

Pro 58 procent Američanů je republikánský prezident stále nepopulární. Ekonomika USA ale trvale roste, daně se snížily a přibývají pracovní místa, což se na oblibě prezidenta začíná projevovat, píše AP. Jeho daňovou politiku schvaluje 46 procent dotázaných, celkovou ekonomickou politiku pak 47 procent, což je nejvyšší ukazatel od loňské lednové inaugurace.

Trump podle analytiků zaznamenal od nástupu do Bílého domu prakticky jediný významný úspěch, jímž je razantní reforma daní. Šestačtyřicet procent Američanů už snížení daně z příjmu pocítilo na svých peněženkách, podle 53 procent dotázaných reforma pomůže drobným podnikatelům. O prospěchu pro velké korporace ovšem nepochybuje 77 procent Američanů. Tři čtvrtiny dotázaných soudí, že Trump daňovými úpravami prospěl bohatým.

V ostatních oblastech prezident už výraznější úspěch mezi voliči nezaznamenal. Jeho vztah ke kontrole prodeje zbraní kladně posuzuje 39 procent dotázaných, stanovisko k velkému rozpočtovému deficitu o něco víc než třetina. Politiku Bílého domu vůči Severní Koreji schvaluje 42 procent Američanů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.