Články odjinud

Soud s Češkou vězněnou v Pákistánu odročili. Chce propustit na kauci

Soud s Češkou vězněnou v Pákistánu odročili. Chce propustit na kauci

Soud s Češkou zadrženou s devíti kilogramy heroinu na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru dnes odročili na 17. března. Jednání se uskutečnilo pouze formálně, protože soudce má dovolenou. Advokát zadržené požádal o její propuštění na kauci, soud zatím nerozhodl. Infomovalo o tom české ministerstvo zahraničí.

U soudu byl český honorární konzul z Láhauru. "Zadrženou ženu viděl, ale dnes s ní nehovořil," podotkla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Ve čtvrtek s Češkou mluvila zástupkyně českého velvyslance. Podle ní je zadržená relativně v pořádku, zůstává ve vězení v Láhauru, na cele je momentálně s jednou ženou. Hygienické podmínky jsou prý vyhovující.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na spoj do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud