Články odjinud

Špión FBI v Trumpově týmu? Neviděl jsem jediný důkaz, říká republikánský předseda sněmovny Ryan

Špión FBI v Trumpově týmu? Neviděl jsem jediný důkaz, říká republikánský předseda sněmovny Ryan

Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan souhlasí s názorem vlivného spolustraníka Treye Gowdyho, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by Federální úřad pro vyšetřování (FBI) do tehdejšího volebního štábu nynějšího prezidenta Donalda Trumpa poslal špiona. Informovala o tom dnes agentura AP. Trump FBI obvinil z toho, že úřad z politických důvodů a kvůli pomoci jeho demokratické sokyni Hillary Clintonové nasadil do jeho kampaně informátora.

Ryan se s Gowdym, který je předsedou sněmovního výboru pro dohled a vládní reformy, zúčastnili v květnu kvůli této aféře brífinku, který byl kvůli tajným informacím neveřejný. Gowdy po zasedání tehdy řekl, že je přesvědčen, že FBI dělal přesně to, co od něj Američané očekávají. Dodal také, že nevidí žádný důkaz, který by FBI usvědčoval z vyzvědačství.

Ryan nyní řekl, že Gowdyho úvodní hodnocení je přesné a že dosud neviděl žádný důkaz, který by názor jeho kolegy vyvracel. Dodal nicméně, že Kongres má v kauze ještě řadu otázek.

Informaci o možném ministerském špionovi zveřejnil časopis National Review. Upozornil přitom na žádost republikánského poslance Sněmovny reprezentantů Devina Nunese, oddaného Trumpova zastánce, adresovanou FBI. Nunese zajímalo, jaké má úřad zdroje při vyšetřování údajných ruských zásahů do volební kampaně.

Trump následně v květnu obvinil ministerstvo spravedlnosti, že v roce 2016 během kampaně k prezidentským volbám dosadilo do jeho volebního štábu špiona. Cílem mělo údajně být získání důkazů, které by Trumpa usvědčily z nelegálních kontaktů s Ruskem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud