Články odjinud

Stovky lidí se naposledy rozloučily se zavražděnou Martinou, snoubenkou Jána Kuciaka. Pohřbili ji ve svatebních šatech

Stovky lidí se naposledy rozloučily se zavražděnou Martinou, snoubenkou Jána Kuciaka. Pohřbili ji ve svatebních šatech

Tragédie, která se odehrála ve Veľké Mače minulý týden, zasáhla celé Slovensko. Neznámý pachatel zde zastřelil investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou (†27). Oba zemřeli patrně kvůli Kuciakově práci. Páteční pohřeb Martiny v Bardějově navštívily stovky lidí. Zavražděnou ženu pohřbili ve svatebních šatech.

Pohřeb Martiny Kušnírové se odehrál v pátek odpoledne v Bardějově na východním Slovensku. Zavražděnou dívku pohřbili v bílé rakvi, oděna byla do svatebních šatů.

Maličký kostelík se zcela zaplnil během pár minut ještě dlouho před začátkem smutečního obřadu. Na místě byly podle odhadů přibližně tři stovky lidí. Všichni smuteční hosté před obřadem kondolovali mamince Martiny.

Jako první zazněla skladba od Jarka Nohavici Sarajevo, která měla být písničkou, na kterou si jako novomanželé poprvé společně zatanční. Jako druhá zazněla skladba, kterou složil Martinky snoubenec Ján Kuciak jako svatební.

Jána Kuciaka a jeho snoubenku zastřelil pachatel minulý týden - podle policie mezi čtvrtkem a nedělí. Oba byli popraveni jednou střelou - Ján do hrudi, Martinka do čela. Policie za nejpravděpodobnější motiv vraždy označila reportérovu práci.

Vše o smrti novináře Jána Kuciaka čtěte zde >>>

Poslední článek Jána Kuciaka o propojení italské mafie a slovenské politky najdete zde >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud