Stovky výstřelů, 50 mrtvých. Střelba v Las Vegas je nejhorší masakr v dějinách USA | info.cz

Články odjinud

Stovky výstřelů, 50 mrtvých. Střelba v Las Vegas je nejhorší masakr v dějinách USA

Počet lidí, kteří nepřežili noční masakr v Las Vegas překročil 50, zraněných je přes 400 a mnoho z nich dál bojuje o život. Upřesněnou bilanci uvedla americká policie. Incident se tak stal nejhorším svého druhu v dějinách USA. Střelec je po smrti. Podle vyšetřovatelů se jednalo o místního občana – čtyřiašedesátiletého Stephena Paddocka – který spáchal sebevraždu.

Policie se domnívá, že muž nebyl napojen na žádnou radikální organizaci. Následně ještě pátrala po ženě, která střelce doprovázela. Tu už se podle informací policie na twitteru podařilo dopadnout. K motivu střelby zatím policie neposkytla žádné informace. 

Policie střelce našla ve 32. podlaží hotelu Mandalay Bay, odkud vycházela střelba na účastníky koncertu country hudby. Ten se konal pod širým nebem na druhé straně bulváru Strip, který je lemován hotely, kasiny a mnoha kluby. Střelec podle šerifa vypálil stovky výstřelů z hotelového pokoje. S sebou měl víc než deset zbraní a spáchal sebevraždu.

Policie pátrala i po ženě asijského původu jménem Mari Lou Danleyová, která se s podezřelým v hotelu ubytovala. Policie zveřejnila její fotografii, šerif ale řekl, že muž střílel sám. Potvrdil, že se ukázaly jako nepravdivé zprávy o střelbě na dalších místech bulváru Strip.

„Vyšetřování pokračuje, s jistotou ale víme, že pachatel je mrtev a že už nepředstavuje hrozbu,“ řekl šerif.

Mezi oběťmi střelby jsou pravděpodobně i policisté, kteří byli mimo službu a byli mezi návštěvníky třídenního festivalu country hudby. Lombardo upřesnil, že zraněni byli dva policisté, přičemž stav jednoho z nich je kritický.

Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Ireny Valentové zatím není potvrzeno, zda jsou mezi oběťmi i cizinci, respektive čeští občané.

Televize Fox News uvedla, že v době zahájení střelby v neděli kolem 22:45 místního času měl vystoupení zpěvák Jason Aldean. Z amatérských záběrů na internetu je slyšet, že koncert ještě několik sekund pokračoval i poté, co bylo jasně slyšet střelbu z automatické zbraně. Zpěvák i další umělci jsou podle televize CNN v pořádku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud