Stovky zářezů na pažbě. Bojovníci IS se před kulkami třiašedesátiletého odstřelovače neschovají | info.cz

Články odjinud

Stovky zářezů na pažbě. Bojovníci IS se před kulkami třiašedesátiletého odstřelovače neschovají

Před dvěma lety vstoupil Abu Tahseen do armády. Od té doby už zabil více než 300 bojovníků z Islámského státu. Třiašedesátiletý sniper neúnavně bojuje za osvobození své země od džihádistů.

Tahseen je veterán z pěti válek. V roce 2015 se přidal k Lidovým mobilizačním silám, což je irácká organizace zastřešující ší'itské milice. Od té doby už zabil 321 členů radikální islámské teroristické organizace Islámský stát, napsal server Unilad

Na videu, které se objevilo na internetu postarší voják zlikviduje nepřátelského snipera, jež se skrývá v horách na severu země. Vysvětluje v něm celý proces. „Jsem uvolněný, má mysl je uvolněná,“ říká. „Když dostanu volno, chci se vrátit sem zpátky. Minule mi dali měsíc volna a já se vrátil po 12 měsících," vypráví.  

Podle Tasheena je tak přesný střelec, že se vojáci Islámského státu teď obávají kráčet horami, aby je náhodou nespatřil a nezastřelil.

Tasheen byl jedním z mnoha dobrovolných vojáků, kteří bojovali proti Islámskému státu v Sýrii. Vrátil se ale bojovat do Iráku, když začal Islámský stát nabývat na síle v jeho domovině. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud