Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střední Amerika se otřásla. Úřady varovaly před tsunami

Střední Amerika se otřásla. Úřady varovaly před tsunami
 

Střední Ameriku zasáhlo silné zemětřesení. Varování před hrozícími vlnami tsunami, které mohly zasáhnout i okolní pobřežní státy, už ale úřady odvolaly. Nejsou hlášeny žádné oběti na životech ani vážné škody. 

Epicentrum otřesů o síle sedmi stupňů bylo podle amerického geologického ústavu v Tichém oceánu asi 150 kilometrů jihozápadně od Salvadoru. Zemětřesení přitom bylo velmi mělké, ohnisko bylo jen 10,3 kilometru pod povrchem. Podle tiskových agentur zatím nejsou žádné informace o obětech ani vážných škodách.

Salvadorské úřady krátce vydaly varování před vlnami tsunami a vyzvaly obyvatele pobřežních oblastí k evakuaci. Tichomořské středisko pro tsunami uvedlo, že vlny by mohly být metr vysoké. Hrozily nejen v Salvadoru, ale i v okolních pobřežních státech - Nikaragui, Hondurasu a v Kostarice. Nakonec úřady varování stáhly.

Otřesy byly kromě Salvadoru patrné i v sousední Guatemale a v Nikaragui, jejíž prezident Daniel Ortega vyhlásil stav nouze. Jako důvod uvedl nejen zemětřesení, ale také hurikán Otto, který se dnes dostal nad jihovýchodní pobřeží Nikaraguy.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1