Střelba na předvolebním mítinku: Pákistánský ministra vnitra přežil pokus o atentát | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střelba na předvolebním mítinku: Pákistánský ministra vnitra přežil pokus o atentát

Střelba na předvolebním mítinku: Pákistánský ministra vnitra přežil pokus o atentát

Pákistánský ministr vnitra Ahsan Ikbál dnes přežil pokus o atentát. Podle zdroje z jeho úřadu ho zasáhla střela do ruky v jeho rodném okrese v Paňdžábu, kde byl na předvolebním shromáždění.

Vládní mluvčí Ahmad Chán řekl, že ministrův život není ohrožen a že útočník byl zatčen. „Ahsan Ikbál byl postřelen a zraněn na paži. Je mimo nebezpečí, ale byl převezen na kliniku v Láhauru,“ sdělil ministrův asistent.

Jako první na událost reagoval premiér Šahíd Chakan Abbásí, který útok odsoudil.

V Pákistánu se mají podle agentury Reuters konat volby v červenci. Ikbál byl na shromáždění ve svém rodném okrese Nárúvál. Útočník na něj začal střílet, když se po setkání vracel k automobilu. Střelci je 22 let a na ministra vypálil z blízkosti. Motiv jeho činu není zatím jasný.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.