Střelba v sibiřské škole: Tři zranění, útočník spáchal sebevraždu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střelba v sibiřské škole: Tři zranění, útočník spáchal sebevraždu

Střelba v sibiřské škole: Tři zranění, útočník spáchal sebevraždu

Sedmnáctiletý student dopravní průmyslovky na Sibiři vpadl s puškou v ruce do jedné z tříd, kde postřelil spolužáka a spáchal sebevraždu. Během útoku se vážně zranili další dva studenti, kteří v panice vyskočili z okna.

Střelbu ohlásila škola ve městě Barabinsk, které leží na jihu Sibiře asi 300 kilometrů západně od Novosibirska. Střelec spolužáka zasáhl do ramene, zraněný je v nemocnici v péči lékařů. Dva další studenti byli hospitalizováni se zlomeninami končetin.

O motivech střelby ruská média neinformují. Střelec údajně pušku donesl do školy rozebranou a uloženou v batohu, v chodbě pak zbraň složil a vtrhl do třídy. Po útoku na spolužáka se na chodbu vrátil a zastřelil se.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.