Články odjinud

Střelec zabil v redakci amerického deníku pět lidí. Novináře dříve zažaloval za pomluvu

Střelec zabil v redakci amerického deníku pět lidí. Novináře dříve zažaloval za pomluvu

Americká média informují o střelbě v redakci deníku The Capital ve městě Annapolis ve státě Maryland. Na místě podle místního šerifa zůstalo pět mrtvých a dva lehce zranění. Policie útočníka zadržela. Později uvedla, že měl s listem v minulosti spor. Podle amerických médií redakci zažaloval za pomluvu. 

Policisté uzavřeli okolí incidentu a prohledali budovu, v níž byla hlášena střelba. Na místě zasahovala také zvláštní jednotka pyrotechniků, kteří zkoumali, jestli na místě nejsou nastražené bomby. 

Útok si podle policie vyžádal pět mrtvých a dva lehce zraněné. Policie střelce zadržela. Šéf policie v okrese Anne Arundel později potvrdil informace médií, že útočník je běloch ve věku 40 let. Podle agentury AP si poškodil bříška konečků prstů, aby ho nemohli identifikovat. Policie ale jeho identitu určila porovnáním fotografií tváře. Jméno útočníka však zatím nezveřejnila. 

Americká média označila za pachatele osmatřicetiletého Jarroda Ramose. Agentura Reuters uvedla, že měl dlouhodobý spor s redakcí: v roce 2012 ji a jednoho jejího tehdejšího novináře zažaloval za pomluvu. Marylandský soud v roce 2015 potvrdil verdikt soudu nižší instance, který deník v kauze osvobodil.

Reportér deníku The Capital Phil Davis na svém twitteru přiblížil průběh útoku. Uvedl, že střelec prostřelil skleněné dveře do newsroomu a začal střílet do lidí. „Nemůžu říct víc a nechci prohlásit někoho za mrtvého, ale je to zlé,“ napsal. „Není nic děsivějšího, než slyšet, jak střelil několik lidí, zatímco se schováváte pod stolem a pak ho slyšíte znovu nabíjet,“ dodal Davis.

Deník The Capital přináší zpravodajství z hlavního města Marylandu a sousedních okresů. Jeho vlastníkem je společnost Baltimore Sun Media Group.

Podle Krampfa byla redakce před útokem terčem hrozeb na sociálních sítích. Zda to má souvislost se čtvrtečním útokem, ale zatím není jasné. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud