Svědectví exmanželky texaského střelce: Chtěl mě zabít za pokutu, měl v sobě démony a nenávist | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Svědectví exmanželky texaského střelce: Chtěl mě zabít za pokutu, měl v sobě démony a nenávist

Svědectví exmanželky texaského střelce: Chtěl mě zabít za pokutu, měl v sobě démony a nenávist

Každý den se Tessa Brennamanová, první manželka střelce z Texasu, musela bát o své zdraví a život. „Naše manželství bylo plné nadávek, bití a zneužívání, jednou mě dokonce chtěl zabít kvůli tomu, že jsem dostala pokutu za rychlou jízdu,“ přiznává nyní plačící žena v exkluzivním rozhovoru pro CBS News. Střelec Devin Kelley, který minulý týden v texaském baptistickém kostele povraždil 26 lidí, vyhrožoval zabitím jí i celé její rodině, dodala jeho bývalá manželka. 

„Vytáhnul z pouzdra svou pistoli, kterou mi přiložil ke spánku. ´Chceš zemřít?´ ptal se mě. ´Chceš zemřít?!´,“ popisuje Brennamanová reakci manžela poté, co dostala pokutu za příliš rychlou jízdu. „Kelley v sobě měl spoustu démonů a nenávisti,“ zamýšlí se Brennamanová.

Jejich manželství mělo k poklidnému ideálu hodně daleko. Proto když se příslušník amerického letectva Kelley u soudu v roce 2013 přiznal, že svou manželku napadnul, uhodil, dusil a kopal a k tomu že způsobil frakturu lebky jejímu synovi, Brennamanová na nic nečekala a nechala se s ním rozvést. Kelley mezitím strávil rok za mřížemi, po propuštění byl degradován a vyhozen z armády. O rok později se ocitnul u soudu znovu kvůli týrání zvířat. Tento případ byl nakonec smeten ze stolu.

Kdyby tato fakta byla známá FBI, mohly oběti texaského masakru žít. Americké letectvo však přiznalo, že informace o odsouzení Kelleyho – klíčové pro možnost nákupu zbraní – nezaneslo do patřičného registru. Kelley si proto mohl své útočné pušky bez problémů legálně obstarat. Potíží nebyla ani jeho hospitalizace na psychiatrii.

Podobně jako i u mnoha jiných incidentů i zde hrály hlavní roli rodinné vazby a osobní problémy, nešlo o terorismus. Do kostela, který Kelley vystřílel, totiž pravidelně chodili příbuzní vrahovy manželky. Střelec rovněž před svým činem poslal své tchýni několik výhružných zpráv. 

Mimochodem, údaje společnosti Everytown ukazují, že 50 žen je v USA každý měsíc zavražděno svými bývalými partnery a že přítomnost zbraně v případech domácího násilí činí až pětkrát pravděpodobnější možnost, že žena během konfliktu zemře.

Kelley zahájil své běsnění 5. listopadu v baptistickém kostele ve městě Sutherland Springs. Zabil 26 lidí, když se poté dostal do přestřelky s několika místními muži, byl postřelen, upustil pušku, a snažil se ve svém automobilu ujet. Dva Texasané jej pronásledovali tak dlouho, až Kelley havaroval, pitva následně ukázala, že se sám zabil ruční zbraní.

Kostel, ve kterém se střelba odehrála, bude zbourán, uvedl pastor, který během masové vraždy ztratil svou 14letou dceru Annabelle. „Je zde příliš lidí, kdo se již na toto místo nechtějí vracet,“ řekl pastor Frank Pomeroy pro server USA Today.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.