Švédská policie opět selhala. Podlehla útoku ozbrojených teenagerů | info.cz

Články odjinud

Švédská policie opět selhala. Podlehla útoku ozbrojených teenagerů

Švédská policie má poté, co tajila detailní informace o pozadí některých zločinů, další problém. Jeden z největších švédských deníků Aftonbladet informoval o útoku na policisty v malém městě Märsta. Hlídka kontrolovala vůz, který narazil do poštovní schránky. Řidič i spolujezdec z místa nehody utekli, ale policistům se je podařilo dohnat a zadržet. 

Při následné kontrole vozidla policejní hlídka nalezla útočnou pušku AK47 a zhruba půl milionu švédských korun v hotovosti (přibližně 1,25 milionu Kč). Během krátké chvíle ovšem vozidlo obklopila zhruba dvacítka ozbrojených a maskovaných mladíků. Policisté se na odpor nezmohli a zadrženou dvojici propustili. Podle informací Aftonbladet nikdo nebyl při incidentu zraněn, ale kriminalisté ve městě zavedli zvláštní bezpečnostní opatření. Podezřelí jsou stále na útěku.

Výše popsaný incident není jediným, který ukazuje švédskou policii v ne zrovna nejlepším světle. Stockholmská policie i dopravní podnik v současnosti vyšetřují incident, při němž bezpečnostní pracovníci násilím vyvedli z vagonu metra těhotnou ženu. Ta se neprokázala platnou jízdenkou a odmítla zaplatit pokutu.

Bezpečnostní pracovníci podle médií zasáhli poté, co žena začala být agresivní. Videozáznam zveřejněný na sociálních sítích ukazuje, jak ji vyvedou ženu z vagonu metra a natlačí ji na lavičku ve stanici. Ženy se snaží držet její plačící dcera, kterou jeden z pracovníků odvede stranou.

Na sociálních sítích vyvolal incident značnou zlobu. Mnozí Švédové se rozčilují, že je bezpečnostní sbory nedokážou ochránit před ozbrojenými gangy či znásilněním, ale zlost si vybíjí třeba na těhotných ženách. Švédům se rovněž nelíbí, že policisté nezveřejňují detaily o jednotlivých trestných činech. To se v minulosti týkalo zejména znásilnění, jejichž vysokou míru část společnosti připisovala cizincům.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud