Syn Sorose Alex chce podle maďarských médií převzít otcovo „impérium“. Důkaz? Fotky na Instagramu | info.cz

Články odjinud

Syn Sorose Alex chce podle maďarských médií převzít otcovo „impérium“. Důkaz? Fotky na Instagramu

Alexander Soros – jeden ze čtyř synů známého miliardáře, byl dosud maďarskému veřejnému mínění spíše lhostejný. Situace se však může snadno změnit: provládní maďarský server Origo.hu nyní zveřejnil článek, v němž si na třiatřicetiletého dědice řádně „posvítil“. Trnem v oku se „Alex“ stal kvůli skutečnosti, že vyrazil na okružní výlet po Evropě, jehož zastávkou má být i maďarské hlavní město.

Podle serveru působí Soros, který má americké občanství, už rok v pozadí aktivit svého otce na způsob šedé eminence. Origo.hu v této souvislosti spekuluje i o tom, že bezmála devadesátiletý miliardář hodlá na svého syna už vbrzku převést své aktivity, které server bez obalu nazývá „vládou nad světem“. „Třiatřicetiletý Soros dává ze své evropské okružní jízdy na vědomí (…): přišla moje chvíle!“ uvádí text výslovně.

Opoziční maďarská online média jako hvg.hu či 444.hu považují článek za absurdní a stejnou měrou komický. Strašení maďarské veřejností glosují vesměs s notnou dávkou ironie. „Velké odhalení Origo.hu! Syn George Sorose jezdí po světě, zahájil tedy přebírání moci!“ píše například Hvg a re-postuje klasické „dovolenkové“ snímky ze Sorosova instagramu, na nichž je zachycena Eiffelova věž či mraky.

A kým že je tedy vlastně Alexander Soros, před nímž provládní tisk varuje jen chvíli poté, co se z Maďarska s definitivní platností stahuje emblematická nadace Sorose staršího Open Society Fund? Muž s doktorátem z historie je především filantropem se zálibou ve společenském životě. Je štědrým donorem židovských nadací a členem několika poradenských sborů institucí zasazujících se o ochranu životního prostředí či dodržování lidských práv. Od roku 2012 má i vlastní nadaci Alexander Soros Foundation, zaměřenou taktéž na prosazování lidskoprávní tématiky. Součástí aktivit nadace je i každoroční udílení ceny za aktivismus v oblasti lidských práv a životního prostředí.

Sorose juniora si oblíbil i americký bulvár, který často zveřejňuje jeho fotografie ze společenských událostí, zejména v doprovodu celebrit či topmodelek. Jeho vztah s afroameričankou Najah Wakil je v rodné zemi jeho otce častým terčem rasistických narážek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud