Sýrie viní USA ze zásahu skladu chemických zbraní. Plyny podle ní zabily stovky lidí | info.cz

Články odjinud

Sýrie viní USA ze zásahu skladu chemických zbraní. Plyny podle ní zabily stovky lidí

Letouny mezinárodní koalice pod vedením Spojených států údajně včera večer zasáhly skladiště samozvaného Islámského státu. Tvrdí to syrská armáda a informovala o tom agentura Reuters. Podle Damašku byly v budově uložené toxické plyny, které se po zásahu dostaly do ovzduší a zabily „stovky lidí“. Mluvčí koaliční operace to odmítl.

Incident má podle syrské armády dokládat, že Islámský stát a extremisté napojení na al-Kájdu mají chemické zbraně. Sdělení v tomto smyslu podle agentury Reuters nechala odvysílat ve státní televizi.

Nelze opomenout, že Damašek s pojmem „terorista“ nakládá poměrně volně a často tak označuje i oponenty Bašára Asada, se kterými armáda vede boje. Sama přitom čelí podezření, že stála za nedávným chemickým útokem v Idlíbu, který vyvolal ostrou mezinárodní reakci a bezprecedentní úder Spojených států.

Není vyloučené, že se z její strany jedná o snahu odvrátit pozornost. Nezávislé zdroje ani americká armáda o údajném útoku neinformovaly. Mluvčí koaliční operace zprávu o úderu později odmítl jako nepravdivou. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud