Sýrii již opustilo přes 270 000 lidí. Sousední Jordánsko je odmítá přijímat | info.cz

Články odjinud

Sýrii již opustilo přes 270 000 lidí. Sousední Jordánsko je odmítá přijímat

V jižní Sýrii, kde trvají boje, opustilo svůj domov na 270.000 lidí. Oznámil to dnes mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Dosud se hovořilo o počtu 100.000 nebo méně, uvedla agentura Reuters. Uprchlíci směřují k hranici s Jordánskem a Izraelem okupovanými Golanskými výšinami. Izrael ani Jordánsko pro ně hranici neotevřely, ale poskytují humanitární pomoc.

„Podle našich nejnovějších poznatků počet vysídlených lidí v jižní Sýrii překročil 270.000,“ sdělil mluvčí UNHCR.

Jordánské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že Ammán chce o situaci jednat s Ruskem, tedy hlavním spojencem Damašku. Ministr zahraničí Ajman Safadí řekl, že v úterý odcestuje do Moskvy a sejde se tam se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Jednat s ním chce o tom, jak „nejrychleji dospět k příměří“ v Sýrii.

V Jordánsku se od roku 2011 zaregistrovalo jako uprchlíci na 650.000 Syřanů, Ammán už další přijmout nehodlá.

Boje jsou nyní soustředěny v jihozápadní provincii Dará. V neděli byly díky jordánskému prostřednictví obnoveny rozhovory mezi ruskými vyjednávači a syrskými povstalci o možném příměří.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud